ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13095701
*
nr 1309 5701
Spegel
+ konsolbord, 2 delar, Tidigt 1900-tal. Längd: 54, djup: 27 cm, höjd: 75 + 116
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 februari 2020
kl 19:53:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/2 17:30:15
1
600 kr
24/2 18:39:22
2
700 kr
24/2 19:02:35
3
800 kr
24/2 19:13:07
2
900 kr
24/2 19:15:08
3
1.000 kr
24/2 19:21:45
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord sekelskifte spegel speglar tidigt 1900-tal
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:49
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:02
-
6184 Spegel
Förgylld, 90x40 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:23
*
Spegel
nr 1309 5701
Spegel
+ konsolbord, 2 delar, Tidigt 1900-tal. Längd: 54, djup: 27 cm, höjd: 75 + 116
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 februari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/2 17:30:15 | 1 | 600 kr |
24/2 18:39:22 | 2 | 700 kr |
24/2 19:02:35 | 3 | 800 kr |
24/2 19:13:07 | 2 | 900 kr |
24/2 19:15:08 | 3 | 1.000 kr |
24/2 19:21:45 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord sekelskifte spegel speglar tidigt 1900-tal
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:49 -
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:38 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:38 -
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:02 -
6184 Spegel
Förgylld, 90x40 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:23